Termit İlaçlama (Beyaz Karınca)

 

Termit ilaçlama aslında beyaz karınca veya ak karınca denen böcek türlerine yapılan kimyasal mücadeledir. Halk dilinde genellikle beyaz karınca denir. Çok şükür ki ülkemizde yoğun olarak bulunmamaktadır. Genelde sıcak veya ılıman iklim bölgelerinde çokça bulunurlar. Özellikle ahşap malzemelere zarar verirler. Ahşaptan yapılan eviniz varsa bu son derece can sıkıcıdır. Zira evin yıkılma ihtimali vardır. İnsanlara doğrudan zararları pek yoktur. Sadece hassas ciltlerde alerji yapabilir.

Genellikle akşamları aktivite gösterirler. Bu duruma da nocturnal deriz. Işıktan kaçma eğilimindedirler. Bu yüzden termitlerin varlığından haberdar olamayız. İş işten geçtikten sonra haberimiz olur ki mücadele için çok geç kalınmıştır. Özellikle yabancı ülkelerde bu böcek türü ile yoğun bir şekilde mücadele edilmektedir.  

Termit İlaçlama

Termitler ile mücadelede evin iç ve dış alanlarında oluşan çatlakların onarılması gerekmektedir. Özellikle dış alanda yakacak odun vs.. varsa evden en az 25-30 m uzaklıkta bulundurulmalı ve sık sık kontrol edilmelidir. Termitler aynı zamanda neme ihtiyacı olan canlılardır. Bu yüzden ev çevresinde oluşabilecek nem vb.. alanların kuru tutulması faydalı olacaktır.  Ayrıca kiler, bodrum katı ve çatı gibi yerlerin kuru olup olmadığını sık sık kontrol etmeliyiz. Karıncalarda olduğu gibi koloni halinde yaşarlar. Ağız yapılar ısırıcı çiğneyici tiptedir. 

Termitler ak karınca olarak nitelendirilmekte olup siyah renkli olanlar gözardı edilmektedir. Bunlara genel olarak uçan karınca denilmektedir. Evdeki ahşap malzemelerin dış yüzeylerine hiç bir şekilde müdahale etmezler. Bu yüzden bizler termitleri göremeyiz. Asıl işi ahşapların içini oyarak yaparlar. Ahşap malzeme güçsüz, zayıf kalana kadar devam ederler. Termitlerden haberiniz olduğunda ise genelde iş işten geçmiş olur. 

Termit ilaçlaması yapılırken profesyonel yardım alınması gerekmektedir. Konusunda uzman mühendislerimiz gerekli planlamayı yaptıktan sonra uygulamaya geçilir ve en nihayetinde sorunlarınız çözümlenir. Detaylı bilgi için 0442 233 6618 nolu telefondan veya buraya tıklayarak mesaj atabilirsiniz. 

Termit ilaçlama esasen karınca mücadelesi ile paralel gider. Belli başlı konularda dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Örneğin ilaç atılması gereken yerler farklılık gösterebilir. Erzurum ilaçlama şirketi olarak her türlü sıkıntılı anlarınızda yanınızda olduğunuzu bildiririz.

Adres

Atatürk Evi Karşısı Ata İş Merkezi Kat:3 No:9 Erzurum
0442 233 6618
info@erzurum-ilaclama.com

to top